top of page

ANIA I  

 GWIDON  

to kreatywne duo łączące bogate doświadczenia

i wiedzę w dziedzinie sztuki, filmu, teatru i telewizji.

 

 

Od 2013 roku byli odpowiedzialni za powstanie dekoracji do setek produkcji reklamowych, filmów i programów TV. Realizowali projekty zarówno na potrzeby produkcji krajowych, jak i międzynarodowych (serwisy).

 

W ramach współpracy z GMC przygotowywali dekoracje na zlecenie czołowych domów produkcyjnych do filmów reklamowych dla takich marek jak: Huawei, Interia, Media Expert, Red Bull, Douglas, ING Bank Śląski, Alior Bank, Avon, Vectra, NC+, Amica, Lexus, Toyota, Netia, Wedel, OLX, Getin Bank, M Bank, Theraflu, Pepsi, Decathlon, Plus, YouTube, eWinner i wiele innych.

Spoty promujące seriale: „Orange is the New Black”, „Stranger Things” czy „Sex Education”, ze scenografią ich autorstwa, biły rekordy oglądalności i spotkały się ze świetnym odbiorem widzów i przedstawicieli branży reklamowej. „Besos Kochani” produkowany na zlecenie Netflixa otrzymał 4 nagrody KTR.

Tworzyli projekty scenografii do ramówkowych spotów telewizyjnych dla takich stacji jak: Polsat, TVN Turbo, Food Network i HGTV. Zaprojektowali i dostarczyli stół dla prezenterów w głównym studio Polsat News. Zrealizowali scenografię do wielu produkcji zaangażowanych społecznie m.in. spoty dla Fundacji Polsat czy Programu Czysta Polska.

Autorzy scenografii w trzech ostatnich filmach Patryka Vegi: „Polityka”, „Bad Boy”, „Pętla”, „Miłość, seks & pandemia".  Obecnie pracują nad dwoma filmami fabularnymi oraz serialem.

Ich siła leży w połączeniu wzajemnych doświadczeń, umiejętności i wiedzy w dziedzinie sztuki, architektury wnętrz, scenografii i produkcji. 

On – scenograf, kierownik budowy dekoracji, projektant oświetlenia, przedsiębiorca i producent. Absolwent The Liverpool Institute for Performing Arts (LIPA”) w Wielkiej Brytanii. Wyróżniony nagrodą specjalną Paul McCartney Human Spirit Award" przyznaną przez Sir Paula McCartney'a.

Ona - scenograf, architekt wnętrz, grafik, plastyk. Absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Architektury Wnętrz, magister sztuki.

On – zafascynowany sztuką od najmłodszych lat. Szkoła Muzyczna I Stopnia w klasie wiolonczeli uwrażliwiła go na muzykę, Ognisko Teatralne Teatru Ochoty pobudziło miłość do teatru i widowisk na żywo. W wieku 16 lat w całości zorganizował i wyprodukował pierwszy w Polsce festiwal muzyki niezależnej „Reggae&Ska Fest”, który odbył się w warszawskim klubie Stodoła. Sukces tego przedsięwzięcia stał się motorem dalszego rozwoju w dziedzinie organizacji wydarzeń na żywo, co zaowocowało wieloma koncertami i festiwalami z udziałem czołowych polskich i zagranicznych artystów. Zainteresowanie aspektami techniki scenicznej i produkcji doprowadziło do założenia w 2006 roku pierwszej działalności  pod szyldem GMC.

Ona - od wczesnych lat dziecięcych zainteresowana malarstwem i teatrem. Była członkiem Ogniska Teatralnego Ochoty, a w późniejszych latach Teatru Muzycznego Popera, z którym w roli aktorki odwiedzała domy kultury, szkoły i przedszkola. Hobbystycznie w duecie tworzy muzykę synth pop, do której pisze teksty i śpiewa. Już w czasie studiów na Akademii prowadziła własne projekty wnętrz, nie tylko w aspekcie dekoracji, ale również tworzenia i stosowania odpowiednich rozwiązań technicznych.

On – podczas studiów w Anglii, pod okiem najwybitniejszych twórców branży rozrywkowej z całego świata, zdobył wiedzę i bezcenne doświadczenie w obszarze całościowego tworzenia koncepcji wizualnej i produkcji przedsięwzięć artystycznych. Podczas ponad trzyletniej działalności na rynku brytyjskim wziął udział w blisko 30 produkcjach, m.in. dramatu Szekspira „Antony and Cleopatra” w reżyserii nominowanej do Oscara Janet Suzman oraz The Ragged Trousered Philanthropists w reżyserii Christophera Morahana.

Ona - ma na swoim koncie setki zrealizowanych projektów wnętrz mieszkalnych, lokali użytkowych, mebli oraz szeroko pojętego wzornictwa. Przez lata pracy twórczej zdobyła doświadczenie, które daje wyczucie przestrzeni i kompozycji, wiedzę w zakresie aktualnych trendów w designie, a także znajomość norm z zakresu ergonomii. Dzięki znajomości programów graficznych tworzy grafiki, wizualizacje 3D oraz detaliczne rysunki techniczne, które są niezbędne w komunikacji wizualnej. Te umiejętności pomagają w zobrazowaniu klientowi, jak poszczególne elementy dekoracji będą rozmieszczone w przestrzeni i jak cały set będzie wyglądał po wybudowaniu.

On – po powrocie do kraju w 2012 roku rozszerzył zakres dotychczasowej działalności GMC o projektowanie i budowę scenografii oraz kompleksową produkcję wydarzeń na żywo. W tym samym roku międzynarodowa agencja eventowa Terrapin ltd. powierzyła mu przygotowanie wydarzenia o globalnej skali - Shale Gas World Europe w warszawskiej hali EXPO XXI. W ramach tego zlecenia odpowiadał za przygotowanie projektu scenografii eventu oraz kilkudziesięciu indywidualnych stoisk targowych, budowę dekoracji oraz stoisk wystawienniczych, przygotowanie projektu oświetlenia, dostarczenie sprzętu techniki scenicznej wraz z obsługą (nagłośnienie, oświetlenie, multimedia), jak również koordynację produkcji całego przedsięwzięcia. Podczas 4 dni montaży, pod szyldem GMC, koordynował prace 80 osób wykonujących zabudowę na powierzchni 3600 m2 oraz instalujących systemy audio-wizualne wedle stworzonego przez niego projektu. „The result were astonishing, with the entire company from the CEO downwards agreeing that this was the best event we had ever produced from the visual point of view” Sarah Holmes, Terrapin ltd.

“Production Design is not only about having the perfect relationship to the story but also the ability to lift up the story to a place no one knew it could go.”  Rose Lagacé  

DZIAŁAMY Z

GMC Productions od 2006 roku dostarcza szeroką gamę wyspecjalizowanych usług i rozwiązań produkcyjnych na potrzeby reklamy, eventu, filmu i telewizji.

Jesteśmy jedyną firmą na rynku, która przy użyciu zasobów jednej organizacji jest w stanie zapewnić kompleksową obsługę

w obszarach: scenografii, techniki scenicznej i efektowej, obsługi planu jak również kierownictwa produkcji.

GMC to zespół wybitnych artystów, rzemieślników, inżynierów i managerów, w których pasja wyzwala niewyobrażalne pokłady kreatywnej energii napędzającej do podejmowania nawet najtrudniejszych wyzwań. 

Jesteśmy zdeterminowani aby dzięki inwestycjom w najnowocześniejszy sprzęt, innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym oraz wysoko wykwalifikowanemu zespołowi wyznaczać nowe kierunki rozwoju branży reklamowej, eventowej,

filmowej i telewizyjnej.

Siedziba, główne magazyny oraz hale produkcyjne GMC mieszczą się przy ul. Hożej w samym sercu Warszawy,

co oznacza że jesteśmy najbardziej centralnie usytuowaną i najlepiej skomunikowaną firmą dostarczającą

usługi związane z budową dekoracji, rekwizytami, oraz wynajmem sprzętu technicznego na lokalnym rynku.

Fakt położenia w centralnej części Europy daje nam również możliwość obsługi

każdej wielkości wydarzeń i planów filmowych na terenie całej Unii Europejskiej,

zachowując przy tym konkurencyjne ceny usług. 


 

Podstawowe gałęzie działalności GMC Productions

wyodrębnione w poszczególnych działach:

- Art Department

Production Design, Art Direction, Set Construction, Prop Making & Rental, Graphic Design, Printing Services, FX Workshop

(projektowanie i budowa scenografii, wykonywanie i wynajem rekwizytów, projektowanie graficzne i drukarnia, modelatornia na potrzeby FX)

 

Posiadamy halę produkcji scenografii z własną stolarnią, ślusarnią, lakiernią oraz modelatornią. 

Wysoko wykwalifikowany zespół w poszczególnych obszarach produkcji składa się ze stolarzy, ślusarzy, malarzy, artystów plastyków i rzeźbiarzy. Zespół traktujemy jako podstawa naszej działalności, zatrudniamy zarówno doświadczonych pracowników budowy dekoracji jak i młodych utalentowanych artystów po ASP.

- Stage & Event Technology Department

sound, lighting and multimedia equipment rental and operation, corporate events and international exhibition services 

(kompleksowa obsługa techniczna: nagłośnienie, oświetlenie, multimedia, systemy scen i konstrukcji scenicznych, wynajem sprzętu eventowego takiego jak bariery zaporowe, płoty, nagrzewnice, agregaty, wykonywanie stoisk targowych i reklamowych) 

 

Jesteśmy w posiadaniu urządzeń nagłośnieniowych, oświetleniowych i multimedialnych, renomowanych producentów, spełniających wymagania riderowe większości czołowych polskich wykonawców. Posiadamy ekrany diodowe z pixelem 3 mm, inteligentne urządzenia oświetleniowe (ruchome głowy), systemy nagłośnieniowe wyrównane liniowo, oraz wszystkie niezbędne peryferia. 

- Production Management Department

creative development and production managment

We aim to always exceed our audiences’ expectations with our shows, technology, constructions, designs and creative development. Dream it. Believe it. Achieve it. 

bottom of page